Tváre

Autor: Ľubomír Lohyňa | 23.5.2014 o 23:39 | (upravené 24.5.2014 o 0:26) Karma článku: 7,82 | Prečítané:  477x

     O človeku vedia povedať mnohé. Pri štipke pozorovacieho talentu a určitých životných skúsenostiach sa z nich dá vyčítať veľmi veľa. Dokonca aj spôsob a prístup k životu . Plejádu tvárí nám poskytli médiá ( vďaka za to ! ) zo stretnutia Súdnej rady v Sobranciach.

Už zvolenie takýchto mestečiek na jednanie o dôležitých veciach  na niečo poukazuje. Útek pred silným mediálnym tlakom, transparentnosťou informácií, jednaní za dobre zatvorenými, najlepšie ťažkými dvojitými dubovými dverami cez ktoré neprejde ani hlások – ideálne prostredie pre manipuláciu , nátlak a také našské riešenia. Len aby sa nikto nedozvedel ako to naozaj bolo, ostatné sa okecá alebo odignoruje. Prvé zábery pripomínali našu filmovú komédiu – Utekajme už ide ! Utekalo sa pred mikrofónom a kamerou kade – tade, ale najviac dolu po schodoch. Až ste čakali jasné odpovede, chlapské vyhlásenia alebo šarmantné dámske prejavy – chyba lávky. Samá groteska. Vyhýbavé odpovede, pohľady do neznáma, arogantnosť, neslušnosť až stupídnosť. Samozrejme česť výnimkám.

Ale naspäť k tváram. Čo sa dalo vyčítať z tvárí sudcov Súdnej rady? Keď si ich poukladáte do  radu, tak sa neubránite dojmu , že sú to väčšinou tváre , ako hovoria bratia Česi, bafuňářske. Tučné líca, nábehy na dvojitú bradu prekvapivo u oboch pohlaví, oči bez jasného pevného pohľadu,  postavičky vyformované usedavým a konzumným životom, bez pevného a zásadového názoru. Tváre unavené životom a svetom v ktorom žijú. Od dlhých a „ strašne“ dôležitých jednaní pod vedením najvyššieho  sa im za tie dlhé roky pokrivili chrbtice a zmäkli mozgy. Samozrejme, česť výnimkám.

Púšťanie gaunerov z väzby na slobodu po procedurálnych chybách na súdoch, ktorí pobehujú po turisticky príťažlivých destináciách sú len špičkou ľadovca. Dôkazom, že vrcholový orgán súdnictva je z nôška ľudí, ktorí v takomto zložení tam nemajú čo robiť,  vrátane najvyššieho. Samozrejme, česť výnimkám. Nemusíme byť žiadni lúmeni čo asi za tým môže byť, ale „ prekvapivé“ pochybenia sudcov na všetkých úrovniach sú na dennom poriadku.

Veď samozrejme ako občan tohto štátu nepožadujem od nich aby vypadali ako z Hollywoodu a mali postavy atlétov, ale aby „len“ hájili spravodlivosť a mali pevné neúplatné charaktery, za to sú tam a sú za to štátom dobre platení. A potom, keď prejdú marazmom bojov proti zlu a budú mať silu nato, aby sa postavili za spravodlivosť, budú to mať vpísané aj v tvárach ,na ktoré sa bude dať pozerať a vážiť si ich. Síce veľa z nich to už nestihne, ale samozrejme česť výnimkám.

Predsa naše vrcholové štátne orgány (nielen súdne) by mali byť preplnené kvalitnými  sebavedomými osobnosťami, či nie ?

Apropo...máte tip na mestečko, kde bude druhé kolo volieb ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?